چهارشنبه ۹ فروردین سال ۱۴۰۲

خرید سنگ تراورتن در اصفهان

هزاران سال است که انسان‌ها از سنگ برای ساخت ابزار و مکان سکونت استفاده می‌کنند. امروزه با توجه به گسترش تمدن و فناوری، سنگ کاربردهای بسیاری بخصوص در زمینه ساختمانی پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین انواع سنگ، سنگ تراورتن است. سنگ تراورتن از نوع سنگ‌های آهکی است که با برخورداری از ویژگی‌های ظاهری و ساختاری خاص، به یکی از پرطرفدارترین سنگ‌های نمای ساختمانی تبدیل شده است. سنگ تراورتن اصفهان از معروف‌ترین سنگ‌های تراورتن دنیا است. سنگ‌های تراورتن در کارخانه‌های سنگبری اصفهان با توجه به درجه و کیفیت، دارای قیمت‌های مختلفی است.؛ بنابراین هنگام خرید سنگ تراورتن اصفهان با توجه به نوع نیاز خود، سنگ را انتخاب کرده و به کارخانه سفارش دهید. دقت کنید که برش سنگ کاملاً بی‌نقص باشد، چراکه برش تمیز سنگ در تمیزی اجرای شما تأثیر بسزایی دارد.از مهترین سنگ‌های تراورتن تولید شده در ایران می‌توان به تراورتن عباس آباد , تراورتن آبگرم , تراورتن تکاب و تراورتن یزد نام برد.جهت خرید سنگ‌های تراورتن آبگرم , یزد و تکاب می‌توانید با مراجعه حضوری به کارخانه سنگ ساخا و یا خرید غیرحضوری از طریق وب سایت اقدام نمایید.خرید اینترنتی سنگ تراورتن یکی از گزینه هایی هست که شما بدون مراجعه حضوری اقدام به خرید سنگ خواهید کرد.
فروشندگان سنگ تراورتن، قیمت‌های مختلفی برای این سنگ عنوان می‌کنند؛ بنابراین بهترین گزینه خرید سنگ بدون واسطه از کارخانه است.
اگر تصمیم دارید به خرید سنگ تراورتن اصفهان دارد، چنانچه ساکن اصفهان هستید می‌توانید به‌صورت مستقیم به کارخانه مراجعه کرده و یا از نمایندگی‌های مختلف در سطح شهر، انواع مختلف این محصول را سفارش دهید. چنانچه در استان‌های دیگر هستید غالباً تمام کارخانه‌ها، سایت فروش دارند. می‌توانید با مراجعه به سایت فروش و دیدن عکس سنگ‌ها، سنگ موردنظر خود را انتخاب کرده و سفارش دهید. در غیر این صورت شماره نمایندگی‌های فروش را جستجو کرده و از طریق آن‌ها، سنگ تراورتن خود را درخواست نمایید.

 

سنگ تراورتن اصفهان

کشور ایران با داشتن یک‌چهارم از معادن سنگ طبیعی دنیا در انواع رنگ‌ها و طرح‌های مختلف، بهشت سنگ‌های ساختمانی دنیا است. معادن متعددی در استان‌های مختلف کشور مانند تهران، اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی، یزد، همدان و ... وجود دارد. اصفهان در بین سایر استان‌ها با داشتن 148 معدن سنگ و بیش از 2000 سنگ‌بری، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
معادن سنگ اصفهان در سه نوع تراورتن، مرمریت و گرانیت فرآوری شده است. سنگ تراورتن اصفهان علاوه بر بازار پر فروشی که در ایران دارد، به کشورهای مختلف دنیا نیز صادر می‌گردد.
سنگ تراورتن اصفهان یکی از  باکیفیت‌ترین سنگ‌های تراورتن تولید شده در ایران است. این سنگ آهکی رسوبی با داشتن طیف وسیعی از رنگ‌های روشن تا تیره و طرح‌های متنوع، یکی از پرکاربرد‌ترین سنگ‌های ساختمانی است. این سنگ دارای ویژگی‌ها و خصوصیاتی است که توانسته آن را از سایر سنگ‌ها منفک کند. انواع مختلف سنگ تراورتن در رنگ‌های مختلف به نام‌های سنگ تراورتن قرمز اصفهان، سنگ تراورتن شکلاتی اصفهان، سنگ تراورتن کرم اصفهان و بر اساس لوکیشن‌های مختلفی که در اصفهان واقع شده است، نام‌گذاری شده‌اند،

 

انواع فرآوری سنگ تراورتن

سنگ تراورتن بر اساس نوع فرآوری و برشی که می‌خورد به انواع مختلفی تقسیم می‌شود.

 • صیقلی: در این نوع فرآوری، سنگ تراورتن تا حداکثر ممکن صیقل داده شده و سوراخ‌های سطح سنگ توسط رزین پر می‌شود. این سنگ تقریبا در برابر لکه مقاوم است، اما به علت سطح کاملاً صیقلی که دارد در حالت خیس بسیار لغزنده است.
 •  
 • چرمی :  این نوع از سنگ تراورتن به علت اینکه با استفاده از برس سیمی، سطح مات و آنتلیکی به سنگ داده شده است مقاومت بالایی دارد و بهترین گزینه برای نمای ساختمان‌هایی است که تمایل به سنگ‌های مات دارند.

روش‌های دیگری در فرآوری سنگ تراورتن شبیه هوند و نیمه صیقلی نیز وجود دارد که کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

 

مشخصات سنگ تراورتن 

 

 • لایه‌لایه بودن تراورتن : سنگ تراورتن با داشتن لایه‌لایه‌های مختلف رسوب آهکی، در دو جهت قابل برش است. وجود همین لایه‌ها باعث آسیب‌پذیر شدن تراورتن شده و غالباً این سنگ از محل همین لایه‌ها ترک می‌خورد. به همین دلیل سنگ‌های تراورتن بی موج محکم‌‌تر از نوع موجدار محسوب می‌شوند.
 • قابل فرآوری در انواع مختلف : انعطافپذیری تراورتن در فرآوری، ازجمله مهم‌ترین مشخصات سنگ تراورتن محسوب می‌شود. اگرچه ممکن است سایر سنگ‌ها نیز این قابلیت را داشته باشند؛ اما تراورتن در این ویژگی بی‌همتا است. فرآوری سنگ تراورتن در انواع مات یا براق، تیشه‌ای یا چکشی، سند بلاست یا چرمی، بدون فراوری یا آنتیک و یا ابزار و پروفیل کار شده باشد. سطح این سنگ نیز می‌تواند با روش‌های مختلفی مانند بتونه، رزین اپوکسی و سیمان پر شود.
 • مقاومت بالای سنگ تراورتن : این سنگ دارای خلل و فرج زیادی است و دوغاب سیمان و یا ملات پشت خود را به خوبی جذب می‌کند. این امر باعث می‌شود تراورتن در برابر انقباض، انبساط، سرما و گرما مقاومت بالایی پیدا کند. تخلخل موجود در تراورتن موجب می‌شود تا در زمانی که آب در آن نفوذ کند سنگ بر اثر افزایش حجم دچار هوازدگی نشده و در مواقع یخ‌زدگی به خاطر حالت الاستیسیته خود نشکند. با توجه به این توضیحات این سنگ بهترین گزینه برای نما است.
 • شکل‌پذیری مطلوب تراورتن : این سنگ به علت نرمی و یکپارچگی، به‌راحتی با ابزار شکل می‌گیرد. به خاطر همین ویژگی، امروزه بیشتر مصنوعات سنگی مانند میز، نیمکت، صندلی و انواع مجسمه‌ها از تراورتن ساخته شده‌اند.
 • تراورتن بهترین گزینه برای کف‌پوش : با توجه این‌که سطح تراورتن به شکلی است که از سرخوردن جلوگیری می‌کند و از مقاومت بالای سایشی و خمشی برخوردار است و قابلیت برش خوردن در دو و چهار سانت و یا با ضخامت‌های بالاتر را دارد و می‌تواند وزن سنگین را تحمل کند، بهترین گزینه برای کف‌پوش  بخش‌های بیرونی ساختمان است.

 
کاربردهای سنگ تراورتن 

سنگ تراورتن سنگی رسوبی با بافت متمایز و دارای تاریخچه معماری غنی است که با داشتن ویژگی تطبیق‌پذیری و تنوع عالی قالب‌ها، دارای کاربردهای بسیاری است که در زیر به بیان برخی از کاربردهای تراورتن می‌پردازیم:

 • کف‌پوش و دیوار پوش : تراورتن اصفهان با توجه به استحکام بالا و سطح صیقلی و براق و لکه پذیر نبودن و رنگ‌بندی مختلف، انتخاب مناسبی برای کف‌پوش آشپزخانه‌ها، راهروها، سرسراها و سرویس‌های بهداشتی و مسیر پر رفت‌وآمد است. علاوه بر این، کاشی‌کاری با این سنگ، زیبایی دوچندانی به فضا می‌بخشد. بسیاری از هتل‌ها و یا سالن‌های همایش از این سنگ به‌عنوان دیوار پوش استفاده می‌کنند.
 • صفحه رویی کابینت آشپزخانه و کاشی‌ها : سنگ تراورتن با توجه به اینکه به‌راحتی تمیز شده و لکه پذیر نیست، متریال عالی برای استفاده در آشپزخانه بخصوص برای صفحه روی کابینت است.
 • شومینه : زیبا بودن شومینه با توجه به اینکه غالباً محل اجتماع خانواده در روزهای سرد زمستانی است از اهمیت بالایی برخوردار است. سنگ تراورتن برای استفاده در شومینه، گزینه بسیار زیبایی است.
 • کف استخر : سنگ تراورتن با توجه به لیز نبودن، گزینه مناسبی برای استخر است. چنانچه از این سنگ برای کف و دیواره‌های استخر و سنگ‌های اطراف آن استفاده کنید در روزهای گرم تابستان این سنگ گرم نشده و خنکی سنگ در کنار زیبایی آن، احساس دلپذیری به شما خواهد داد.
 • ورودی منازل : استفاده از سنگ تراورتن در ورودی منزل، زیبایی دوچندانی به خانه شما می‌بخشد.
 • حیاط و پاسیو : انتخاب سنگ تراورتن برای کف‌پوش حیاط یا پاسیو، نشانگر خوش‌ذوق بودن سازنده بنا است. چیدمان این سنگ و نشستن قرنیزهای زیبا در کنار هم، محیط حیاط و پاسیوی شما را فوق‌العاده نشان می‌دهد.
 • راهروها و مسیرها : راهروی زیبا که مسیر ورود شما و میهمان‌ها به منزل است در چشمگیر نشان دادن فضا، تأثیر بسزایی دارد.
 • پله‌ها : تراورتن گزینه مناسبی برای پله خارجی ساختمان است.

 

خرید سنگ تراورتن نما در اصفهان

اگر برای ساخت نمای ساختمان خود به فکر نمایی زیبا و بی‌همتا هستید سنگ‎های تراورتن یکی از بهترین گزینه‌ها است. سنگ تراورتن نما اصفهان علاوه بر داشتن ویژگی‌های منحصربه‌فردی که در بالا به آن اشاره شد مانند تنوع در سورت بندی، چسبندگی با ملات سیمان هنگام نصب در ارتفاع، مقاوم‌به‌گرما و سرما، مقاوم در برابر باران‌های اسیدی و... با داشتن رنگ‌بندی و طرح‌های مختلف، قابلیت استفاده در انواع دکوراسیون‌های مدرن و کلاسیک را دارد. طراح با در دست داشتن طیف وسیع رنگ به‌راحتی می‌تواند بنا را نما رومی زده و یا با قرار دادن طیف رنگی روشن و تیره این سنگ در کنار هم، جلوه ویژه‌ای به نمای ساختمان بخشد.
با توجه به توضیحات گفته شده مهم‌ترین ویژگی‌هایی که تراورتن را برای سنگ نما مناسب می‌کند عبارت‌اند از:

 • زیبایی ظاهری
 • رنگ‌بندی و تناژهای مختلف
 • چسبندگی بالای سیمان به خاطر وجود حفره‌های موجود در این سنگ
 • مقاومت بالا در برابر سرما، گرما و اشعه ماورای بنفش
 • کم‌هزینه بودن حفظ و نگهداری سنگ تراورتن و قابلیت شستشوی راحت
 • مقرون‌به‌صرفه بودن نسبت به سایر سنگ‌های نما

جهت خرید سنگ تراورتن نما در اصفهان می‌توانید با مراجعه به سنگبری ساخا واقع در منطقه صنعتی نجف آباد اصفهان اقدام نمایید.سنگبری ساخا با تولید انواع سنگ تراورتن و نما در خدمت شما مشتریان گرامی می‌باشد.

خرید سنگ نما در اصفهان

 

سخن پایانی
سنگ تراورتن با ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد، دارای کاربردهای بسیاری در ساختمان‌سازی و مجسمه‌سازی است و جزو ارزان‎‌ترین سنگ‌های ساختمانی محسوب می‌شود. این سنگ در کشور ایران و استان اصفهان به‌وفور استخراج شده و به شکل مطلوبی فرآوری می‌شود.
 
 


پیام یا سوال خود را برایمان بفرستید

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*